Izložba u Kabogi - Ovaj grad treba postere
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 2. 3. 2020.

Izložba radova učenika kao završno događanje Masterclass radionice pod nazivom Ovaj grad treba postere, realizirana je jučer u ljetnikovcu Bunić - Kaboga u 11 sati.  Projekt je, kako navodi Dubrovački vjesnik, "djelo dvojice arhitekata koji se bave grafičkim oblikovanjem i ručnim tiskom plakata. U svom radu naglasak stavljaju na materijale, proces i tehniku rada, a sve njihove nedostatke, kao i zanatske nesavršenosti, proizašle iz procesa prihvaćaju kao elemente oblikovanja. Sven Sorić, dipl.arhitekt kao slobodni umjetnik radi na području dizajna i arhitekture, a Hrvoje Spudić, također dipl. arhitekt, bavi se DIY analognom fotografijom, istražuje principe optike kroz izradu camere obscure i sl.optičkih naprava". U ovom su projektu zajedno od 2012.god.

Naše učenike je kroz projekt vodila prof. Ivana Dražić Selmani, te iznijela svoje dojmove: "Jako sam zadovoljna radovima kako su se uklopili u ovaj ambijent, za vrijeme svog studija nisam imala grafički dizajn u ovako velikom formatu. U ovom Masterclassu u trajanju od 4 dana pod nazivom Modularna struktura koristili smo prešu koju imamo u školi prvi put, a sad klišei preša ostaju nam kao odskočna daska za daljnje aktivnosti. Učenici koji su sudjelovali u projektu i čiji suradovi bili izloženi su: Laura Žuro, 4r., Lorena Madeško, Mara Šabadin, Marta Vitković, 3.r., Karmen Ban, Lara Miloslavić, Leon Kokotić, Helena Marić, Stela Burđelez, Mara Tomašević, Ela Žuvela 2.r.

Pohvale svima!!

Dio teksta preuzet iz Dubrovačkog vjesnika.                                                    Fotografije (D.Čotić Libero Portal)  s izložbe  možete pogledati u foto-galeriji.