Slatko od srca i UŠLS za Srednju školu Glina
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 2. 4. 2021.

Zadovoljstvo nam je obavijestiti vas da je naša akcija spravljanja i slanja kolača za Banovinu uspješno realizirana u srijedu 31. ožujka. Suhi kolači, pince, muffini, kuglofi, čokolade i dr. slatkarije stizale su u pizzeriju La Luna, gdje smo pakirali slatko za Srednju školu Glina s kojom smo već neko vrijeme u kontaktu. Priključili smo se fb grupi Slatko od srca na čelu s gđom Dubravkom Falkoni Matić, da baerm malo razveselimo i uljepšamo ove za njih teške blagdanske dane. Neizmjerno hvala svim sudionicima našim učenicima i njihovim roditeljima, djelatnicima i svim ženama koje su se odazvale. Hvala i gđi Nadini Fjorović vlasnici pizzerije koja je ustupila svoj prostor za skupljanje i pakiranje kolača.

I još nešto, oni bez kojih ova pošiljka ne bi došla na odredište, je Udruga tata je tata. Dvojica tata Andrija Bratičević i Damir Raguž, vozili su cijelu noć da bi u četvrtak ujutro s prepunim kombijem osvanuli na parkingu škole u Glini. Hvala smiley

Fotografije kolača na odredištu pogledajte u FOTO-galeriji.

Pročitajte dio fb objave v.d. ravateljice Marije Margušić-Novosel

Umjetnička škola Luke Sorkočevića Dubrovnik te dobri ljudi okupljeni u grupi "Slatko od srca", danas su nas iznenadili i razveselili kolačima i slatkišima. Hvala Udruzi "Tata je tata" koja je osigurala prijevoz, a posebno dvojici ♥️ tata ♥️Andriji Bratičeviću i Damiru Ragužu ♥️ koji su odvojili svoje vrijeme i došli jutros čak iz Dubrovnika kako bi postali dio velikog srca humanosti.

Naša škola broji 198 učenika. Četvrtina je njih ostala bez svojih domova. Brat našeg učenika smrtno je stradao kao i naš bivši domar i njegov sin. Prvih tjedana, nakon prihvaćanja svih tragedija, bilo nam je najbitnije da su koliko toliko svi zbrinuti, na toplom i sigurnom. Uvjeti u kojima neka od te djece još uvijek žive daleko su od života dostojna čovjeku.

Dragi naši Dubrovčani, hvala vam. U ime sve naše djece, svih nas malih i velikih kojima ovakve inicijative znače mnogo. Naša Hrvatska ima oblik ptice raširenih krila. Tu pticu zamišljam kao golubicu. A znate gdje joj srce? Upravo ovdje. Upravo na Banovini.
Krila nam mogu biti slomljena, no dok je srca... sve rane mogu biti izliječene.Iz srca Hrvatske šaljem vam veliko, ogromno srce zahvale.
Želim vam sretan Uskrs. Da se nije dogodilo uskrsnuće, ne bi bilo ni nade, zar ne? I još samo nešto. Moja 'potresna bilježnica' lagano se ispunjava imenima i prezimenima ljudi, ustanova, organizacija koje su uz nas. Jednoga dana s radošću ćemo ih sve ugostiti u našem gradu. Jednoga dana bit će nam čast Dubrovnik ugostiti u Glini.
Dobri ljudi, hvala vam. ♥️
Marija Margušić-Novosel, ravnateljica