Završna izložba učenika 2.i 3.razreda slikarskog odjela
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 19. 6. 2021.

Izložba naših učenika 2.i.3.razreda slikarskog odjela otvorena je 18.lipnja 21. u 19h. u prostorima Sveučilišta Dubrovnik (Kampus). Pročitajte osvrt njihovih  profesora mentora na izložene radove:

Završna izložba učenika 2.razreda slikarsog odjela šk.godine 2020./ 2021., donosi nam uvid u razinu dostignutih sposobnosti unatoč teškoćama koje je donijela kovid pandemija. Marija Baselli,Hanna Mehić, Mihaela Miljak, Tibor Mladinov, Anđela Papac, Gabriela Puljizević, Helena Pušić i Anika Matea Stražičić, predstavljaju nam se slikama i crtežima kojima su ostvarili programski određen nastavni sadržaj. Tonske studije mrtve prirode izvedene u tehnici tempere, studije autoportreta izvedene punom paletom, uz pojedinačna koloristička istraživanja u pravcu ekspresionističkih radova, svjedoče kako su ozbiljno shvatili svoj zadatak; kako su ozbiljno shvatili vrijeme koje je dragocjeno u trenu kada se nakon duge izolacije otvori mogućnost neposrednog kontakta sa materijalom, kolegom i profesorom. Upravo ta uspješna životna lekcija ulijeva optimizam, jer nam govori o davanju smisla okolnostima koje mogu biti nepoticajne i teške.

Luko Piplica, profesor mentor

Sredina mjeseca lipnja vrijeme je kad u školskoj „Galeriji mladih“ predstavljamo završne radove naših učenika slikarskog odjela. Ovaj se put učenici trećeg razreda predstavljaju radovima koje su započeli izrađivati u digitalnim medijima tijekom on line nastave. Po povratku u učionicu, prema prethodno izrađenim digitalnim predlošcima, svoje radove ostvaruju u klasičnoj tehnici ulja na kartonu. Jedan od motiva je imaginarni svijet kroz fiktivne eksterijere ili interijere u kojima svaki od učenika intervenira u kompoziciji samog rada nekakvim neobičnim objektom ili nekim prizorom iz svakodnevnog života. Čest motiv u tim radovima su i autoportreti ili prizori potaknut vlastitim snovima. Drugi rad koji učenici prezentiraju osobna je interpretacija detalja slike „Fantazija“ autora Vlaha Bukovca. Ovdje učenici prema predlošku slikaju u tehnici ulja. Predložak je portret, odnosno, glava jedne od Bukovčevih kćeri koju učenici slikaju izražavajući vlastitu ekspresiju i stil. Sveukupno rečeno, čitav postav djeluje poput nekakvog sna. Možemo reći da je to svojevrstan „kolaž memorija“ i učeničkih životnih iskustava iz proteklih godinu dana u svijetu koji je ponekad zaprimao formu nadrealne fantazije. Učenici trećeg razreda zastupljeni na ovoj izložbi su: Karmen Ban, Stella Burđelez, Leon Kokotić, Andrijana Kasavica, Đive Majstorović, Helena Marić, Lara Miloslavić, Roko Roca, Mara Tomašević, Ela Žuvela.

Ivana Selmani, prof. mentor

Čestitamo svim učenicima kao i njihovim profesorima mentorima!

Na poveznici OPŠIRNIJE možete pogledati oba kataloga i radove svih učenika, a u FOTO-galeriji radove učenika 3.r.

Priloženi dokumenti:
Ivana.pdf (585.79 KB)