52. Regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe i plesa 2. - 5. ožujka 2014. Zadar/Imotski
Autor: DŽIVO BRČIĆ, 2. 3. 2014.

Od  2. do 5. ožujka 2014. godine u Zadru i Imotskom – održavalo se 52. Regionalno natjecanje učenika i studenata glazbe u disciplinama gudači i puhači.

Na ovom natjecanju sudjelovalo je 28 učenika Umjetničke škole Luke Sorkočevića Dubrovnik u 6 disciplina gudači - violina i violončelo te puhači – flauta, saksofon, klarinet i truba.

Učenici su bili vrlo nadahnuti o čemu svjedoče i brojne osvojene nagrade. Sveukupno osvojene su 4 I. nagrade: Ana Vidojević /1. kategorija-violina, Patricia Ćorak/4. kategorija-violina, Nina Zvone/2. kategorija-violončelo te Martina Vuletić/5. kategorija-violončelo,  20 II. nagrada- Ivana Đanić /1. kategorija- violina, Paula Bukvić, Lora Martinović/2. kategorija-violina,  Laura Marić, Ana Kačić Barišić, Vesna Palčok, Nora Miljanić i Katarina Baule/3. kategorija-violina, Karmen Maškarić i Jakov Sekula/4. kategorija-violina, Marija Žanetić/5. kategorija-violina, Jelena Batinić/5. kategorija-violončelo, Emma Martinović/1. kategorija-flauta, Lucija Brautović/2. kategorija-flauta, Barbara Ćorak/3. kategorija-flauta, Tereza Čabrilo i Josipa Vuković/5. kategorija-flauta, Karlo Krilanović i Roberto Galov/3. kategorija-saksofon, Dane Roje/1. kategorija-truba i  4 III. nagrade- Tana Michl/2. kategorija-klarinet, Dora Radović/3. kategorija-flauta, Šimun Brčić i Jakov Varezić/3. kategorija-saksofon.

Postignuti rezultati predstavljaju izniman uspjeh pogotovo uzimajući u obzir činjenicu da je regija Jug obuhvaćala cijeli priobalni dio Republike Hrvatske od Istarske do Dubrovačko-neretvanske županije.

Čestitke svim učenicima i kolegama mentorima na postignutim rezultatima!

cheekycheekycheeky

Više o rezultatima na poveznici Opširnije!