« Srpanj 2024 »

ZAVRŠNA IZLOŽBA MATURANATA
Autor: Marina Kljunak Čuikin, 17. 5. 2024.

Izložba maturanata na Kampusu Sveučilišta otvorena je jučer 16.5.24. Prenosimo dio teksta iz kataloga izložbe: "Ovogodišnja završna izložba maturalnih radova je ujedno izložba u sklopu Dana Umjetničke škole.Zadovoljstvo mi je predstaviti ovu generaciju maturanata i njihove radove, premda zasluge pripadaju profesoru Davoru Lucianoviću, na čije sam mjesto došao krajem prošle godine. Sav onaj "teži"posao tijekom nešto više od 3 školske godine, profesor Davor je odradio jako dobro, ponudio je učenicima izbor tema za maturalne radove, a meni je ostalo samo ono najljepše na kraju, a to je provesti učenike kroz izradu istih."

Maturanti su:
Lucia Maria Bagavac - "Kampiranje portreta"ili figure s floralnom pozadinom
Dominik Čižek - "Pali anđeo"
Ana Kužnin "Kamikaze girls"
Amela Mešković-Recikliranje otpada, oblikovanje u različitm materijalima i slikanje akrilnim bojama
Dora Peručić - "Proljeće"
Josipa Reškovac - kopija po Bukovcu "Autoportret B.Radulovića 1910."
Leona Šuljak -autoportret u uljanoj tehnici na platnu
Petra Ujdur - izrada kiparske kompozicije u kombiniranoj tehnici
Mentori: umirovljeni prof.Davor Lucianović i prof.Viktor Daldon.Prof.Daldon u katalogu: "Ova završna izložba izgleda više kao jedan lijepi mozaik radova u jednom školskom spomenaru, nego jedan zadatak koji su učenici nekako dužni obaviti"

Prof.savjetnica Ivana Selmani, pročelnica odjela, zaželjela je maturantima sve najbolje u daljnjem životu i radu i spomenula da su uvijek doborodošli ako im bilo što treba.

Iskrene čestitke maturantima i njihovim mentorima i sretno dalje.